Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium: Choroba Parkinsona i inne zaburzenia ruchowe na 6th Congress of the European Academy of Neurology, które odbędzie się 19 czerwca 2020 r. o godz. 19:00 za pośrednictwem serwisu edukacyjnego PTN www.neuroedu.pl.

więcejWebinarium "Choroba Parkinsona i inne zaburzenia ruchowe na 6th Congress of the European Academy of Neurology" 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w anonimowym badaniu kondycji psychicznej naszego środowiska. Wyniki badania zaprezentujemy w czasie XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejBadanie wypalenia zawodowego wśród lekarzy opiekującymi się pacjentami z cukrzycą 

Przedmiotem niniejszego ogłoszenia jest zaproszenie do składania ofert na organizację XXIII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejZaproszenie do składania ofert na organizację XXIII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 

The Morgagni Prize

Data: 29 Maj 2020

The Morgagni Prize is now hosted by EASD and as such, is included in the European prestigious prizes awarded at the EASD annual congress.

więcejThe Morgagni Prize  

Drogie Koleżanki i Koledzy, dziś właśnie miał rozpoczynać się XXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, zaplanowany tradycyjnie w maju, w dniach 14–16 tego pięknego, wiosennego miesiąca roku. COVID-19 zmienił plany wielu na całym świecie, także i nasze...

więcejXXI Zjazd PTD w formule on-line! 

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne (PTD) corocznie, od 2005 roku przygotowuje i publikuje zalecenia dotyczące postępowania z chorymi na cukrzycę. Pomysłodawcą i inicjatorem tworzenia zbioru wytycznych był w 2004 roku prof. Jacek Sieradzki, ówczesny prezes PTD. Pierwszym przewodniczącym Zespołu PTD ds. Zaleceń został prof. Władysław Grzeszczak, który pełnił tę funkcję w latach 2005–2011, w następnej kadencji obowiązki te przejął kolejny Prezes PTD w latach 2011–2015 prof. Leszek Czupryniak. W latach 2015–2019 koordynatorem Zespołu ds. Zaleceń została prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, pełnomocnik Zarządu Głównego PTD ds. Zaleceń Klinicznych.

więcejZalecenia kliniczne dotyczące postępowania u chorych na cukrzycę 2020 — Stanowisko PTD 

Since 2005, the Diabetes Poland (PTD, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne) prepares and publishes annually its guidelines on the management of diabetic patients. The idea of guideline development was first suggested in 2004 by Prof. Jacek Sieradzki who was the president of PTD at that time.

więcej2020 Guidelines on the management of diabetic patients. A position of Diabetes Poland 

Wielkanoc 2020 r.

Data: 9 Kwiecień 2020

I nadszedł ten wyjątkowy w roku czas…przypadający w szczególnym czasie…
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy najlepsze życzenia. Niech ten Wielki Czas będzie pięknym ubogaceniem naszych wnętrz, zawieszeniem myśli na tym, co w życiu ważne.
Niech po czasie głębokiej zadumy nastanie wielka radość Zmartwychwstania!
W imieniu ZGPTD z najlepszymi życzeniami
Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

więcejWielkanoc 2020 r. 

Telemedycyna w walce z koronawirusem

Data: 8 Kwiecień 2020

Zdalne konsultacje z lekarzem to kluczowa potrzeba w sytuacji zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem. Telemedycyna, która do tej pory rozwijała się w Polsce powoli i stopniowo, nagle stała się koniecznością. Wielu lekarzy ma wątpliwości, jak dokładnie należy postępować udzielając teleporad, na nową formę świadczeń nie są też przygotowani wszyscy pacjenci. Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza opracowała poradniki dla lekarzy i pacjentów, które dostarczą tak potrzebnych obecnie wskazówek.

więcejTelemedycyna w walce z koronawirusem 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 jest wirusem RNA wywołującym chorobę COVID-19. Pierwsze przypadki zakażenia tym wirusem odnotowano pod koniec 2019 roku w Chinach , w miejscowości Wuhan. Zakażenie wirusem może przebiegać bezobjawowo, może wywołać chorobę COVID-19 o różnym, pod względem ciężkości przebiegu. Ciężki przebieg z niewydolnością oddechową wymaga intensywnego leczenia i użycia wentylacji mechanicznej. W dniu 11 marca 2020 Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.

COVID-19 uznano za poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego — osoby starsze i z ciężkimi chorobami przewlekłymi, w tym z cukrzycą, posiadają zwiększone ryzyko rozwoju powikłań i zakażenia o bardzo ciężkim przebiegu.

więcejNowy koronawirus SARS-Cov-2, COVID-19 a Cukrzyca 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: