Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem przyznawania stypendiów PTD-Eli Lilly na wyjazd na 53 Zjazd Naukowy Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), odbywający się w Lizbonie 11-15 września 2017 r.

więcejRegulamin przyznawania stypendiów PTD-Eli Lilly - EASD 2017 

Zapraszamy do udziału w III Konferencję POST ISPAD, która odbędzie się 17 i 18 listopada 2017 r.w Warszawie (Centrum Bankowo-Finansowe, Al. Jerozolimskie/Nowy Świat).

więcejIII Konferencja POST ISPAD 2017 

15 maja wystartowała 6. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Życie z cukrzycą” wydawnictwa Medical Media Solutions pod patronatem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, w ramach której w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się publikacja dotycząca profilaktyki i leczenia cukrzycy. Jesteśmy partnerem Kampanii i specjalnie dla Państwa publikacja dostępna jest również online: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2017/05/Zyciezcukrzycamaj2017.pdf.

więcejŻycie z cukrzycą – medycyna w służbie pacjentowi 

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej to wydarzenie sportowe poprzedzające XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Poznaniu. Hasło przewodnie Mistrzostw to „kopnij cukrzycę” – z przesłaniem, że mając cukrzycę, można (a wręcz trzeba) być aktywnym fizycznie.

więcejI Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej za nami 

Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w dniu 4 kwietnia 2017 r. konkursy na Gabinety Podstawowe Stopy Cukrzycowej. Zachęcamy wszystkich do składania wniosków.

więcejOgłoszenie konkursów na Gabinety Podstawowe Stopy Cukrzycowej 

Największa Europejska organizacja diabetologiczna, EASD ( European Association for the Study of Diabetes – Europejskie Towarzystwo Badań nad Cukrzycą) w roku 2015 powołała Komitet EASD-EU, którego celem jest koordynacja współpracy pomiędzy EASD a Unią Europejską, w szczególności z Parlamentem Europejskim. Jedne z celów powołania Komitetu to: upowszechnianie wśród Europosłów wiedzy na temat cukrzycy jako narastającego problemu medycznego i społecznego, praca na rzecz zwiększenia nakładów na badania związane z profilaktyką i leczeniem tej choroby, upowszechnianie zachowań prozdrowotnych.

więcejWkrótce kolejna debata na temat cukrzycy w Parlamencie Europejskim 

Uprzejmie informujemy, że zakończyła się rekrutacja do III edycji Szkoły Pompowej PTD. Do osób zakwalifikowanych na kurs została wysłana korespondencja potwierdzająca fakt przyjęcia na szkolenie. Jeżeli ubiegali się Państwo o uczestnictwo w kursie, a taka korespondencja do Państwa nie dotarła, prosimy o kontakt z biurem PTD.

więcejIII edycja Szkoły Pompowej - koniec rekrutacji 

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych, IX Małopolskich Dniach Diabetologicznych, które odbędą się w Krakowie w dniach 7-8 kwietnia 2017 roku.

więcejIX Małopolskie Dni Diabetologiczne 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na nagrody naukowe Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2017 r. – wykład im. J. Węgierki i wykład im. M. Wierzuchowskiego.

więcejWykłady im. J. Węgierki i M. Wierzuchowskiego – regulamin konkursu PTD 

W zakładce "Granty i stypendia" zamieszczony został nowy regulamin konkursu na grant naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejRegulamin konkursu na grant naukowy PTD (2017 r.) 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: