Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Zarząd Główny Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego informuje, że został rozstrzygnięty konkurs ofert dotyczący organizacji XVI Konferencji Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (12-14 kwietnia 2018 r.).

więcejRozstrzygnięcie konkursu ofert dotyczącego organizacji XVI Konferencji Sekcji Pediatrycznej PTD 

Jak co roku serdecznie zapraszamy Państwa do jesiennego Poznania na konferencję i warsztaty. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Kliniki Rozrodczości Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ( ) z dopiskiem: Konferencja ,,Cukrzyca i Ciąża”.

więcejIV Konferencja „Cukrzyca i ciąża” (Poznań, 18 listopada 2017 r.) 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaprasza do zgłaszania kandydatur miast na organizację XX Zjazdu Naukowego PTD w 2019 r. Trzydniowy Zjazd powinien odbyć się w terminie od 4 maja do 2 czerwca 2019 r. Kandydatury miast mogą zgłaszać członkowie PTD, oddziały PTD, kliniki uniwersyteckie i pozaakademickie ośrodki diabetologiczne z całego kraju.

więcejZaproszenie do zgłaszania kandydatur miast na lokalizację XX Zjazdu PTD 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem przyznawania stypendiów PTD-Eli Lilly na wyjazd na 53 Zjazd Naukowy Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), odbywający się w Lizbonie 11-15 września 2017 r.

więcejRegulamin przyznawania stypendiów PTD-Eli Lilly - EASD 2017 

Zapraszamy do udziału w III Konferencję POST ISPAD, która odbędzie się 17 i 18 listopada 2017 r.w Warszawie (Centrum Bankowo-Finansowe, Al. Jerozolimskie/Nowy Świat).

więcejIII Konferencja POST ISPAD 2017 

15 maja wystartowała 6. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Życie z cukrzycą” wydawnictwa Medical Media Solutions pod patronatem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, w ramach której w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się publikacja dotycząca profilaktyki i leczenia cukrzycy. Jesteśmy partnerem Kampanii i specjalnie dla Państwa publikacja dostępna jest również online: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2017/05/Zyciezcukrzycamaj2017.pdf.

więcejŻycie z cukrzycą – medycyna w służbie pacjentowi 

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej to wydarzenie sportowe poprzedzające XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Poznaniu. Hasło przewodnie Mistrzostw to „kopnij cukrzycę” – z przesłaniem, że mając cukrzycę, można (a wręcz trzeba) być aktywnym fizycznie.

więcejI Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej za nami 

Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w dniu 4 kwietnia 2017 r. konkursy na Gabinety Podstawowe Stopy Cukrzycowej. Zachęcamy wszystkich do składania wniosków.

więcejOgłoszenie konkursów na Gabinety Podstawowe Stopy Cukrzycowej 

Największa Europejska organizacja diabetologiczna, EASD ( European Association for the Study of Diabetes – Europejskie Towarzystwo Badań nad Cukrzycą) w roku 2015 powołała Komitet EASD-EU, którego celem jest koordynacja współpracy pomiędzy EASD a Unią Europejską, w szczególności z Parlamentem Europejskim. Jedne z celów powołania Komitetu to: upowszechnianie wśród Europosłów wiedzy na temat cukrzycy jako narastającego problemu medycznego i społecznego, praca na rzecz zwiększenia nakładów na badania związane z profilaktyką i leczeniem tej choroby, upowszechnianie zachowań prozdrowotnych.

więcejWkrótce kolejna debata na temat cukrzycy w Parlamencie Europejskim 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: