Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Forum Nowoczesnej Diabetologii

Data: 28 Październik 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2 edycji Forum Nowoczesnej Diabetologii, które odbędzie się 22–23 listopada 2019 r. w Poznaniu.

więcejForum Nowoczesnej Diabetologii  

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2020 r. w Łodzi (EXPO Łódź).

więcejXXI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 

Zapraszamy Państwa jesienią do Poznania na kolejną edycję naszej corocznej konferencji „Cukrzyca i ciąża”, która odbędzie się 16 listopada 2019 roku.

więcejZaproszenie na konferencję „Cukrzyca i ciąża” 

Ogłoszono nowy wykaz czasopism!

Data: 8 Sierpień 2019

Oficjalne czasopismo Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – Clinical Diabetology otrzymało 20 punktów!

więcejOgłoszono nowy wykaz czasopism! 

Z poczucia obowiązku i troski o dobro chorych na cukrzycę w Polsce apelujemy o sprostowanie informacji, które zawarte zostały w opublikowanym artykule zatytułowanym Cukrzycę da się pokonać! Szczególnie niebezpieczna jest informacja na okładce anonsująca artykuł, a mianowicie „Insulina i tabletki obniżające poziom glukozy tylko pogarszają stan chorego; Post lekarstwem na cukrzycę!”. Taka treść stanowi zagrożenie, gdyż zachęca chorych na cukrzycę do przerwania terapii lekami, w tym insuliną. Odstawienie insuliny u chorego wymagającego jej stosowania może w krótkim czasie, zwłaszcza przy równoczesnym głodzeniu, doprowadzić do cukrzycowej kwasicy ketonowej, będącej ostrym powikłaniem nieleczonej cukrzycy i stanem bezpośredniego zagrożenia życia. To nie odkrycie i sensacja, że poszczenie leczy cukrzycę, tylko wyraz braku wiedzy w temacie.

więcejStanowisko PTD i PSD w sprawie artykułu pt. "Cukrzycę da się pokonać !" opublikowanego w tygodniku ANGORA (wydanie z dnia 14 lipca 2019 nr 28) 

Konferencja "Cukrzyca i ciąża"

Data: 14 Lipiec 2019

Już dziś zapraszamy Państwa jesienią do Poznania na kolejną edycję naszej corocznej konferencji „Cukrzyca i ciąża”, która się odbędzie 16 listopada 2019 roku.

więcejKonferencja "Cukrzyca i ciąża" 

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z siedzibą w Gdańsku jest organizatorem XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w dniach 27–29 maja 2021 r. w Warszawie.

więcejZaproszenie do składania ofert na organizację XXII Zjazdu Naukowego PTD 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaprasza do zgłaszania kandydatur organizatora i lokalizacji XXIII Zjazdu Naukowego PTD w 2022 r.

więcejZaproszenie do zgłaszania kandydatur organizatora i lokalizacji XXIII Zjazdu Naukowego PTD w 2022 r. 

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Zarządu Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich zapraszamy do wypełnienia formularza skierowanego do wszystkich lekarzy zajmujących się leczeniem schorzeń diabetologicznych. Chcielibyśmy poznać Państwa wiedzę, ale też oczekiwania związane z opieką nad pacjentami bariatrycznymi leczonymi z powodu cukrzycy typu drugiego.

więcejWiedza internistów i diabetologów na temat operacji bariatrycznych – polskie badanie wieloośrodkowe 

Stypendia PTD — Eli Lilly (EASD 2019)

Data: 18 Kwiecień 2019

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania stypendiów PTD – Eli Lilly na 55 Zjazd Naukowy Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD) odbywający się w Barcelonie, w dniach 16–20 września 2019 r.

więcejStypendia PTD — Eli Lilly (EASD 2019) 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: