Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2020 r. w Łodzi (EXPO Łódź).

więcejXXI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 

Zapraszamy Państwa jesienią do Poznania na kolejną edycję naszej corocznej konferencji „Cukrzyca i ciąża”, która odbędzie się 16 listopada 2019 roku.

więcejZaproszenie na konferencję „Cukrzyca i ciąża” 

Ogłoszono nowy wykaz czasopism!

Data: 8 Sierpień 2019

Oficjalne czasopismo Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – Clinical Diabetology otrzymało 20 punktów!

więcejOgłoszono nowy wykaz czasopism! 

Z poczucia obowiązku i troski o dobro chorych na cukrzycę w Polsce apelujemy o sprostowanie informacji, które zawarte zostały w opublikowanym artykule zatytułowanym Cukrzycę da się pokonać! Szczególnie niebezpieczna jest informacja na okładce anonsująca artykuł, a mianowicie „Insulina i tabletki obniżające poziom glukozy tylko pogarszają stan chorego; Post lekarstwem na cukrzycę!”. Taka treść stanowi zagrożenie, gdyż zachęca chorych na cukrzycę do przerwania terapii lekami, w tym insuliną. Odstawienie insuliny u chorego wymagającego jej stosowania może w krótkim czasie, zwłaszcza przy równoczesnym głodzeniu, doprowadzić do cukrzycowej kwasicy ketonowej, będącej ostrym powikłaniem nieleczonej cukrzycy i stanem bezpośredniego zagrożenia życia. To nie odkrycie i sensacja, że poszczenie leczy cukrzycę, tylko wyraz braku wiedzy w temacie.

więcejStanowisko PTD i PSD w sprawie artykułu pt. "Cukrzycę da się pokonać !" opublikowanego w tygodniku ANGORA (wydanie z dnia 14 lipca 2019 nr 28) 

Konferencja "Cukrzyca i ciąża"

Data: 14 Lipiec 2019

Już dziś zapraszamy Państwa jesienią do Poznania na kolejną edycję naszej corocznej konferencji „Cukrzyca i ciąża”, która się odbędzie 16 listopada 2019 roku.

więcejKonferencja "Cukrzyca i ciąża" 

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z siedzibą w Gdańsku jest organizatorem XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w dniach 27–29 maja 2021 r. w Warszawie.

więcejZaproszenie do składania ofert na organizację XXII Zjazdu Naukowego PTD 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaprasza do zgłaszania kandydatur organizatora i lokalizacji XXIII Zjazdu Naukowego PTD w 2022 r.

więcejZaproszenie do zgłaszania kandydatur organizatora i lokalizacji XXIII Zjazdu Naukowego PTD w 2022 r. 

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Zarządu Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich zapraszamy do wypełnienia formularza skierowanego do wszystkich lekarzy zajmujących się leczeniem schorzeń diabetologicznych. Chcielibyśmy poznać Państwa wiedzę, ale też oczekiwania związane z opieką nad pacjentami bariatrycznymi leczonymi z powodu cukrzycy typu drugiego.

więcejWiedza internistów i diabetologów na temat operacji bariatrycznych – polskie badanie wieloośrodkowe 

Stypendia PTD — Eli Lilly (EASD 2019)

Data: 18 Kwiecień 2019

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania stypendiów PTD – Eli Lilly na 55 Zjazd Naukowy Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD) odbywający się w Barcelonie, w dniach 16–20 września 2019 r.

więcejStypendia PTD — Eli Lilly (EASD 2019) 

Szanowni Państwo,

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego informuje, że w dniu 12 marca 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs ofert dotyczący organizacji XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (Łódź, 14–16 maja 2020 r.).

więcejKonkurs dotyczący organizacji XXI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego został rozstrzygnięty 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: