Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Telemedycyna w walce z koronawirusem

Data: 8 Kwiecień 2020

Zdalne konsultacje z lekarzem to kluczowa potrzeba w sytuacji zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem. Telemedycyna, która do tej pory rozwijała się w Polsce powoli i stopniowo, nagle stała się koniecznością. Wielu lekarzy ma wątpliwości, jak dokładnie należy postępować udzielając teleporad, na nową formę świadczeń nie są też przygotowani wszyscy pacjenci. Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza opracowała poradniki dla lekarzy i pacjentów, które dostarczą tak potrzebnych obecnie wskazówek.

więcejTelemedycyna w walce z koronawirusem 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 jest wirusem RNA wywołującym chorobę COVID-19. Pierwsze przypadki zakażenia tym wirusem odnotowano pod koniec 2019 roku w Chinach , w miejscowości Wuhan. Zakażenie wirusem może przebiegać bezobjawowo, może wywołać chorobę COVID-19 o różnym, pod względem ciężkości przebiegu. Ciężki przebieg z niewydolnością oddechową wymaga intensywnego leczenia i użycia wentylacji mechanicznej. W dniu 11 marca 2020 Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.

COVID-19 uznano za poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego — osoby starsze i z ciężkimi chorobami przewlekłymi, w tym z cukrzycą, posiadają zwiększone ryzyko rozwoju powikłań i zakażenia o bardzo ciężkim przebiegu.

więcejNowy koronawirus SARS-Cov-2, COVID-19 a Cukrzyca 

Sytuacja epidemiologiczna związana z zakażeniami nowym koronawirusem SARS-Cov-2 i szerzeniem COVID-19 w naszym kraju i na świecie, budząca troskę i pełną mobilizację społeczeństwa, a szczególnie osób wykonujących zawody medyczne, przyczynia się do podjęcia decyzji o zmianie terminu XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejKomunikat o zmianie terminu XXI Zjazdu PTD 

Oświadczenie ZG PTD

Data: 10 Marzec 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego,

uprzejmie informujemy, że na bieżąco i z wielką uwagą śledzimy sytuację epidemiologiczną w kraju i wydawane komunikaty władz państwowych i GIS, w związku z zakażeniami nowym koronawirusem SARS-Cov-2 i szerzeniem COVID-19.

więcejOświadczenie ZG PTD 

Szkoła Pompowa PTD

Data: 4 Marzec 2020

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować Państwa, że decyzją Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego od tego roku szkolenia w ramach cyklu Szkoły Pompowej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD) odbywać się będą co dwa lata. Oznacza to, iż otwarcie VI edycji Szkoły Pompowej PTD odbędzie się w maju 2021 r., przed otwarciem Zjazdu PTD w Warszawie.

więcejSzkoła Pompowa PTD 

Celem konkursu jest uhonorowanie trzech publikacji z dziedziny diabetologii i chorób metabolicznych i przyznanie indywidualnych nagród pieniężnych autorowi publikacji lub pierwszemu autorowi w przypadku prac zbiorowych, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Ceremonii Otwarcia XXI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14–16 maja 2020 r.

więcejRegulamin konkursu na najlepszą publikację naukową z dziedziny diabetologii i chorób metabolicznych w 2020 r. im. Kazimierza Funka 

Szanowni Państwo,
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologiczny na posiedzeniu dnia 3 marca 2020 r. podjął decyzję o przedłużeniu konkursu na nagrody naukowe PTD - wykłady honorowe im. J. Węgierki i M. Wierzuchowskiego oraz wyznaczył ostateczną datę składania aplikacji na dzień 29 marca 2020 r.

więcejRegulamin konkursu na nagrody naukowe PTD w 2020 r. – wykład im. J. Węgierki i wykład im. M. Wierzuchowskiego 

Zasady uczestnictwa członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Konkursie na przeprowadzenie badań z zakresu diabetologii, w którym nagrody pochodzą z funduszu nagród Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejRegulamin konkursu na Grant Naukowy PTD w roku 2020 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaprasza do zgłaszania kandydatur beneficjentów koncertu charytatywnego organizowanego w dniu 15 maja 2020 r. podczas XXI Zjazdu Naukowego PTD.

więcejZaproszenie do zgłaszania kandydatur beneficjentów koncertu charytatywnego, który odbędzie się w dniu 15 maja 2020 r. podczas XXI Zjazdu Naukowego PTD w Łodzi  

Zapraszamy do lektury podręcznika wydanego pod patronatem Towarzystwa Edukacji Terapeutycznej w Cukrzycy oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejPodręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: