Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami prawnymi dotyczącym zaopatrywania chorych na cukrzycę we wstrzykiwacze i glukometry...

więcejPrzekazywanie chorym wstrzykiwaczy i glukometrów - legalne! 

Kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielny zakup sprzętu, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczenia pompy insulinowej.

Program realizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a pompy wypożyczane są bezpłatnie.
Warto dodać, że osprzęt do pomp w okresie ciąży jest refundowany przez NFZ.
Adresy ośrodków znajdują się na stronach: www.cukrzycaiciaza.wosp.org.pl oraz www.cukrzycaiciaza.pl.

więcejMożliwość bezpłatnego wypożyczenia pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą 

W dniach 8-10 marca br. odbędzie się we Wrocławiu V Diabetologiczny Kurs Podyplomowy EASD im. Oskara Minkowskiego, organizowany przez Komisję Kształcenia Podyplomowego Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (European Association for the Study of Diabetes, EASD).

więcejZaproszenie na V Diabetologiczny Kurs Podyplomowy EASD im. Oskara Minkowskiego  

W związku z publicznymi wypowiedziami wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka, w dniach 29 i 30 grudnia 2011 r., dotyczącymi niektórych leków stosowanych w Polsce w leczeniu cukrzycy (analogi insulin, leki inkretynowe), diabetolodzy w całym kraju otrzymali wiele zapytań od zaniepokojonych pacjentów co do bezpieczeństwa ich stosowania.

więcejOświadczenie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego z 1 stycznia 2012 roku 

Szanowny Panie Ministrze,W imieniu pediatrów diabetologów oraz rodziców naszych małoletnich pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1 zwracam się z żądaniem pilnej modyfikacji ogłoszonego w dn. 23.12.2011 „Wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych”.30% odpłatność za paski testowe do oznaczania glukozy we krwi i faktyczny wzrost cen insulin analogowych znacznie zwiększy koszty leczenia ponoszone przez pacjenta chorego na cukrzycę typu 1 (insulinozależną).

więcejStanowisko Sekcji Pediatrycznej PTD w sprawie wykazu leków refundowanych ogłoszonego w dn. 23.12.2011 r. 

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z ogromnym niepokojem i zaskoczeniem przyjęło ogłoszony w dn. 23 grudnia br., z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2012 r. wykaz leków refundowanych. Dla chorych na cukrzycę wykaz ten zawiera niemal same bardzo złe wiadomości.

więcejStanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie wykazu leków refundowanych, ogłoszonego w dn. 23 grudnia 2011 r. 

W dniu 23 grudnia br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2012 r., a także rozporządzenie dotyczące wypisywania recept w 2012 roku. Poniżej znajdą Państwo obydwa dokumenty. Lista leków jest bardzo niekorzystna dla chorych na cukrzycę (brak refundacji pasków do glukometrów używanych przez ponad 70% chorych na cukrzycę w naszym kraju, wzrost cen wszystkich insulin analogowych, analogi długodziałające nadal bez refundacji, inhibitory DPP-4 bez refundacji mimo wcześniejszych zapowiedzi itd.), w najbliższych dniach ZG PTD ogłosi swoje stanowisko wraz z propozycjami rozwiązania zaistniałych problemów. Namawiamy także wszystkich członków PTD, pacjentów z cukrzycą i ich rodziny do podejmowania aktywnych form protestu przeciwko przyszykowanym przez MZ zmianom.

Prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Czupryniak

Prezes PTD

więcejNowa lista leków refundowanych i rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie recept 

W poniedziałek 14 listopada w Warszawie odbyły się, organizowane oficjalnie przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, 20. obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Polsce. W tym roku upłynęły one pod hasłem „Pracuj z cukrzycą”.

więcejObchody Światowego Dnia Cukrzycy - 14 listopada 2011 r. 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego z radością i satysfakcją, a zarazem z pewnym rozczarowaniem przyjmuje projekt wykazu leków refundowanych ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia w dn. 7 listopada br. Z radością, gdyż umieszczono w nim po raz pierwszy leki inkretynowe – o co zabiegaliśmy od wielu miesięcy, przedstawiając odnośnym władzom argumenty za istotnymi korzyściami płynącymi z ich stosowania. Z rozczarowaniem – bowiem znalazły się w proponowanym wykazie jedynie dwa leki z grupy inhibitorów DPP-4: sitagliptyna i wildagliptyna.

więcejStanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie ogłoszonego 7 listopada 2011 r. projektu wykazu leków refundowanych 

W dniu 14 grudnia 2011 roku odbyła się w Warszawie pierwsza wspólna Konferencja PTD i Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Poniższe linki przeniosą Państwa do nagrań poszczególnych wykładów z tego bardzo ciekawego spotkania.

więcejNie ma diabetologii bez diagnostyki laboratoryjnej - Konferencja PTD i PTDL 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: