Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Apel członków PTD do Rządu RP

Data: 4 Czerwiec 2012

18 maja br. odbyło się w Karpaczu walne zebranie członków PTD. Ze względu na złą sytuację chorych na cukrzycę w naszym kraju, rosnące koszty leczenia cukrzycy oraz niemożność nawiązania dialogu z władzami Ministerstwa Zdrowia członkowie uchwalili Apel do Rządu RP.

więcejApel członków PTD do Rządu RP 

Uprzejmie zapraszam do udziału w dorocznym Walnym Zebraniu Członków PTD, które odbędzie się w trakcie VI Karpackiej Konferencji Diabetologicznej w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski, ul. Karkonoska 14, w głównej sali wykładowej na 7. piętrze, w dniu 18 maja 2012 roku, o godz. 17.00

więcejDoroczne Walne Zebranie Członków PTD 

Zgodnie z przepisami nowej ustawy refundacyjnej Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w ostatnich dniach kwietnia br. listę refundacyjną leków mającą obowiązywać od 1 maja br. Po raz kolejny nie umieszczono na niej żadnych nowych leków przeciwcukrzycowych, w szczególności długodziałających analogów insuliny i leków inkretynowych.

więcejProtest Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie listy leków refundowanych z dn. 1 maja 2012 r.  

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
na organizację
XIV ZJAZDU POLSKIEGO TOWARZYSTWA DIABETOLOGICZNEGO
miejsce i data:
Łódź, 23-25 maja 2013 r.
Przewidywana liczba uczestników:
2500-3000 osób
Komitet Organizacyjny:
prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Czupryniak – przewodniczący
Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. N. Barlickiego
Ul. Kopcińskiego 22, 90-153 Łódź
E-mail: ;

więcejZaproszenie do składania ofert na organizację XIV Zjazdu Naukowego PTD  

Opinia prawna sporządzona przez Kancelarię Prawną PTD dotycząca przekazywania chorym na cukrzycę glukometrów.

więcejOpinia prawna Kancelarii Prawnej PTD dot. przekazywania glukometrów chorym na cukrzycę  

Szanowni Państwo!

W najbliższych miesiącach mogą się z Państwem, jako diabetologami, kontaktować przez pocztę elektroniczną ankieterzy Harris Interactive przeprowadzający drugą edycję międzynarodowego badania DAWN (Diabetes, Attitudes, Wishes and Needs – Cukrzyca, Postawy, Życzenia, Potrzeby). Pierwsza edycja została przeprowadzona telefonicznie w 13 krajach w tym w Polsce i wykazała istotne znaczenie czynników psychospołecznych w postępowaniu z cukrzycą.

więcejDruga edycja międzynarodowego badania DAWN 

1 marca br. Ministerstwo Zdrowia zgodnie z zapowiedziami ogłosiło nową listę leków refundowanych. Poprzednia jej wersja, obowiązująca od 1 stycznia br. stała się dla chorych na cukrzycę źródłem wielu problemów i niepokoju. Nie zostały wówczas na niej umieszczone paski do glukometrów stosowanych przez znaczną większość pacjentów. Znaczący wzrost cen analogów szybkodziałających i insulinowych mieszanek analogowych spowodował bardzo poważny wzrost kosztów leczenia cukrzycy, zwłaszcza cukrzycy typu 1.

więcejStanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie listy leków refundowanych z dn. 1 marca 2012 r. 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Po raz kolejny w ostatnich latach Ministerstwo Zdrowia proponuje połączenie w ramach systemu specjalizacji diabetologii z endokrynologią, tym razem tworząc nową specjalizację w zakresie pediatrii pod nazwą „endokrynologia i diabetologia dziecięca”.

więcejApel ZG PTD ws. pomysłu wprowadzenia nowej specjalizacji pediatrycznej 

Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, zwanych dalej Uczestnikami, w Konkursie na przeprowadzenie badań z zakresu diabetologii, zwanego dalej Konkursem, w którym nagrody pochodzą z funduszu nagród Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejRegulamin Konkursu na Grant Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2012 roku  1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: