Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Regulamin Konkursu na Grant Naukowy

Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2013 roku

I. Postanowienia ogólne

1. Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, zwanych dalej Uczestnikami, w Konkursie na przeprowadzenie badań z zakresu diabetologii, zwanego dalej Konkursem, w którym nagrody pochodzą z funduszu nagród Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

2. Organizatorem Konkursu jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Klinicznej 1A, NIP 957-06-60-092, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku pod numerem 0000033162, zwanym dalej PTD, w imieniu którego działa Zarząd Główny.

3. Informacja o Konkursie oraz treść Regulaminu została ogłoszona na oficjalnej stronie internetowej PTD www.cukrzyca.info.pl

4. Celem Konkursu jest promowanie pracy naukowej lekarzy z zakresu diabetologii.

5. Zgłoszenie udziału w Konkursie oznacza zgodę osoby zgłaszającej na warunki Konkursu określone w niniejszym Regulaminie.

7. Decyzją Zarządu Głównego PTD łączna suma środków przeznaczona dla laureatów Konkursu ustalona została na kwotę 150.000,00 PLN brutto.

więcejRegulamin Konkursu na Grant Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2013 roku 

Uprzejmie informujemy, że trwa (do 28 lutego 2013 r.) konkurs na zgłoszenie kandydatury miasta, jako miejsca XV Zjazdu Naukowego PTD

  1. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaprasza do zgłaszania kandydatur miast na organizację XV Zjazdu Naukowego PTD w 2014 r.

więcejZaproszenie do zgłaszania kandydatur miast na organizację XV Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2014 r. 

W ramach Konferencji zaprezentowane zostaną zabiegi wewnątrznaczyniowe transmitowane na żywo z sal operacyjnych Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.

Do wygłoszenia wykładów podczas tegorocznej konferencji zaprosiliśmy wybitnych ekspertów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

więcejII Międzynarodowa Konferencja „Nowe możliwości leczenia endowaskularnego chorób naczyń” 

Lech Wałęsa do diabetologów: „Zróbcie rewolucję!”

13 listopada obchodziliśmy w Warszawie Światowy Dzień Cukrzycy. Uroczystości odbyły się w bardzo szczególnym i ważnym dla polskiej diabetologii budynku – w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, przy ul. Elektoralnej 12. W tym dokładnie miejscu (zachowała się do dzisiaj główna fasada) przed wojną mieścił się Szpital Św. Ducha, gdzie po raz pierwszy zastosowano wyprodukowaną w w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie w styczniu 1924 roku przez Kazimierza Funka insulinę.

więcejŚwiatowy Dzień Cukrzycy 2012 w Warszawie 

Serdecznie zapraszamy członków PTD oraz wszystkich, którzy troszczą się o los chorych na cukrzycę i polskiej diabetologii na tegoroczne obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Odbędą się one we wtorek 13 listopada, w godz. 11.00-13.00, w bardzo szczególnym i ważnym dla polskiej diabetologii miejscu – w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, przy ul. Elektoralnej 12.

więcejZaproszenie na obchody Światowego Dnia Cukrzycy 

Szanowni Państwo

W imieniu Prof. Zbigniewa Gąsiora, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Komitetu Organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w III Wspólnej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, która odbędzie się 23 listopada 2012 r. w hotelu Marriott w Warszawie.

więcejIII Wspólna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 

Profesor Artur Czyżyk nie żyje

Data: 16 Sierpień 2012

15 lipca br. zmarł nestor polskiej diabetologii, jeden z twórców jej współczesnej postaci, znakomity lekarz i naukowiec, nauczyciel wielu obecnych autorytetów diabetologicznych w naszym kraju – profesor Artur Czyżyk.

więcejProfesor Artur Czyżyk nie żyje 

Informacja Konsultanta Krajowego w sprawie cukrzycy typu 1

więcejInformacja Konsultanta Krajowego w sprawie cukrzycy typu 1 

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Od 1 lipca br. długodziałające analogi insuliny (detemir [Levemir] i glargina [Lantus]) zostały objęte refundacją z odpłatnością pacjenta 30%, we wskazaniu „cukrzyca typu 1 u dorosłych, młodzieży i dzieci od 2. roku życia [detemir] lub 6. roku życia [glargina]”.

więcejRefundacja długodziałających analogów insuliny z odpłatnością pacjenta 30%, we wskazaniu cukrzyca typu 1 u dorosłych, młodzieży i dzieci od 2. roku życia lub 6. roku życia 

Informacje o konferencji:

Data rozpoczęcia: 7 września 2012 r.

Data zakończenia: 8 września 2012 r.

Miejscowość: Warszawa

więcejKonferencja - Aktualne rekomendacje leczenia zaburzeń lipidowych  1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: