Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 jest wirusem RNA wywołującym chorobę COVID-19. Pierwsze przypadki zakażenia tym wirusem odnotowano pod koniec 2019 roku w Chinach , w miejscowości Wuhan. Zakażenie wirusem może przebiegać bezobjawowo, może wywołać chorobę COVID-19 o różnym, pod względem ciężkości przebiegu. Ciężki przebieg z niewydolnością oddechową wymaga intensywnego leczenia i użycia wentylacji mechanicznej. W dniu 11 marca 2020 Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.

COVID-19 uznano za poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego — osoby starsze i z ciężkimi chorobami przewlekłymi, w tym z cukrzycą, posiadają zwiększone ryzyko rozwoju powikłań i zakażenia o bardzo ciężkim przebiegu.

więcejNowy koronawirus SARS-Cov-2, COVID-19 a Cukrzyca 

Sytuacja epidemiologiczna związana z zakażeniami nowym koronawirusem SARS-Cov-2 i szerzeniem COVID-19 w naszym kraju i na świecie, budząca troskę i pełną mobilizację społeczeństwa, a szczególnie osób wykonujących zawody medyczne, przyczynia się do podjęcia decyzji o zmianie terminu XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejKomunikat o zmianie terminu XXI Zjazdu PTD 

Oświadczenie ZG PTD

Data: 10 Marzec 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego,

uprzejmie informujemy, że na bieżąco i z wielką uwagą śledzimy sytuację epidemiologiczną w kraju i wydawane komunikaty władz państwowych i GIS, w związku z zakażeniami nowym koronawirusem SARS-Cov-2 i szerzeniem COVID-19.

więcejOświadczenie ZG PTD 

Szkoła Pompowa PTD

Data: 4 Marzec 2020

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować Państwa, że decyzją Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego od tego roku szkolenia w ramach cyklu Szkoły Pompowej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD) odbywać się będą co dwa lata. Oznacza to, iż otwarcie VI edycji Szkoły Pompowej PTD odbędzie się w maju 2021 r., przed otwarciem Zjazdu PTD w Warszawie.

więcejSzkoła Pompowa PTD 

Celem konkursu jest uhonorowanie trzech publikacji z dziedziny diabetologii i chorób metabolicznych i przyznanie indywidualnych nagród pieniężnych autorowi publikacji lub pierwszemu autorowi w przypadku prac zbiorowych, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Ceremonii Otwarcia XXI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14–16 maja 2020 r.

więcejRegulamin konkursu na najlepszą publikację naukową z dziedziny diabetologii i chorób metabolicznych w 2020 r. im. Kazimierza Funka 

Szanowni Państwo,
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologiczny na posiedzeniu dnia 3 marca 2020 r. podjął decyzję o przedłużeniu konkursu na nagrody naukowe PTD - wykłady honorowe im. J. Węgierki i M. Wierzuchowskiego oraz wyznaczył ostateczną datę składania aplikacji na dzień 29 marca 2020 r.

więcejRegulamin konkursu na nagrody naukowe PTD w 2020 r. – wykład im. J. Węgierki i wykład im. M. Wierzuchowskiego 

Zasady uczestnictwa członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Konkursie na przeprowadzenie badań z zakresu diabetologii, w którym nagrody pochodzą z funduszu nagród Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejRegulamin konkursu na Grant Naukowy PTD w roku 2020 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaprasza do zgłaszania kandydatur beneficjentów koncertu charytatywnego organizowanego w dniu 15 maja 2020 r. podczas XXI Zjazdu Naukowego PTD.

więcejZaproszenie do zgłaszania kandydatur beneficjentów koncertu charytatywnego, który odbędzie się w dniu 15 maja 2020 r. podczas XXI Zjazdu Naukowego PTD w Łodzi  

Zapraszamy do lektury podręcznika wydanego pod patronatem Towarzystwa Edukacji Terapeutycznej w Cukrzycy oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejPodręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu na Najlepszą Naukową Pracę Studencką, który odbędzie się w Łodzi podczas XXI Zjazdu PTD, w dniach 14-16 maja 2020 roku.

więcejRegulamin Konkursu na Najlepszą Naukową Pracę Studencką podczas XXI Zjazdu PTD 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: