Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z ogromnym niepokojem i zaskoczeniem przyjęło ogłoszony w dn. 23 grudnia br., z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2012 r. wykaz leków refundowanych. Dla chorych na cukrzycę wykaz ten zawiera niemal same bardzo złe wiadomości.

więcejStanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie wykazu leków refundowanych, ogłoszonego w dn. 23 grudnia 2011 r. 

W dniu 23 grudnia br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2012 r., a także rozporządzenie dotyczące wypisywania recept w 2012 roku. Poniżej znajdą Państwo obydwa dokumenty. Lista leków jest bardzo niekorzystna dla chorych na cukrzycę (brak refundacji pasków do glukometrów używanych przez ponad 70% chorych na cukrzycę w naszym kraju, wzrost cen wszystkich insulin analogowych, analogi długodziałające nadal bez refundacji, inhibitory DPP-4 bez refundacji mimo wcześniejszych zapowiedzi itd.), w najbliższych dniach ZG PTD ogłosi swoje stanowisko wraz z propozycjami rozwiązania zaistniałych problemów. Namawiamy także wszystkich członków PTD, pacjentów z cukrzycą i ich rodziny do podejmowania aktywnych form protestu przeciwko przyszykowanym przez MZ zmianom.

Prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Czupryniak

Prezes PTD

więcejNowa lista leków refundowanych i rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie recept 

W poniedziałek 14 listopada w Warszawie odbyły się, organizowane oficjalnie przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, 20. obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Polsce. W tym roku upłynęły one pod hasłem „Pracuj z cukrzycą”.

więcejObchody Światowego Dnia Cukrzycy - 14 listopada 2011 r. 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego z radością i satysfakcją, a zarazem z pewnym rozczarowaniem przyjmuje projekt wykazu leków refundowanych ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia w dn. 7 listopada br. Z radością, gdyż umieszczono w nim po raz pierwszy leki inkretynowe – o co zabiegaliśmy od wielu miesięcy, przedstawiając odnośnym władzom argumenty za istotnymi korzyściami płynącymi z ich stosowania. Z rozczarowaniem – bowiem znalazły się w proponowanym wykazie jedynie dwa leki z grupy inhibitorów DPP-4: sitagliptyna i wildagliptyna.

więcejStanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie ogłoszonego 7 listopada 2011 r. projektu wykazu leków refundowanych 

W dniu 14 grudnia 2011 roku odbyła się w Warszawie pierwsza wspólna Konferencja PTD i Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Poniższe linki przeniosą Państwa do nagrań poszczególnych wykładów z tego bardzo ciekawego spotkania.

więcejNie ma diabetologii bez diagnostyki laboratoryjnej - Konferencja PTD i PTDL 

1 stycznia 2012 r. wchodzi w życie nowa ustawa o refundacji leków, uchwalona 12 maja br. Zmiany, które ustawa wprowadza, w sposób zasadniczy ograniczą dostępność chorych do stosowania samokontroli glikemii, a także do insulinoterapii.

więcejStanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie prawdziwych kosztów nowej ustawy refundacyjnej 

Redakcja programu realizowanego w TVP2 „Pytanie na śniadanie” zainteresowała się sprawą refundacji analogów długodziałających. Udało się jej – a dokładnie wydawcy tego programu, pani redaktor Agnieszce Grabarskiej – uzyskać informację z Europejskiej Agencji Leków (European Medicines Agency, EMA) na temat rzekomej analizy bezpieczeństwa prowadzonej przez Agencję...

więcejCiąg dalszy starań PTD i stowarzyszeń pacjentów o poprawę dostępności chorych do analogów długodziałających 

Prezes PTD - Prof. Leszek Czupryniak - wystosował list otwarty do Minister Zdrowia, Ewy Kopacz, w sprawie planowanych list leków refundowanych, mających zastosowanie w diabetologii...

więcejList otwarty Zarządu Głównego PTD do Minister Zdrowia 

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

"Dzięki wspólnym wysiłkom organizacyjnym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzyca, Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz magazynu „Służba Zdrowia” 6 września br. odbędzie się w Warszawie Polskie Forum Zmieniajmy Cukrzyce...

więcejWażne! Polskie Forum Zmieniajmy Cukrzycę - 6 września, Warszawa  

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Drodzy Przyjaciele,

Mija już trzeci miesiąc od wyboru nowego Zarządu Głównego naszego Towarzystwa i objęcia przeze mnie funkcji prezesa PTD. Na początku lipca odbyliśmy pierwsze posiedzenie nowego Zarządu, na którym podjęliśmy wiele ważnych decyzji. Chciałbym Państwu pokrótce przybliżyć plan, jaki mamy przed sobą, oraz zmiany, jakich mogą się Państwo spodziewać w najbliższym czasie.

więcejList nowego Prezesa i nowo wybranego Zarządu Głównego - pierwsze decyzje, najbliższe wydarzenia 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: