Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Elektroniczny System Opłat Członkowskich

Partner serwisu:

Patron medialny:

Aktualności

Opinia prawna sporządzona przez Kancelarię Prawną PTD dotycząca przekazywania chorym na cukrzycę glukometrów.

więcejOpinia prawna Kancelarii Prawnej PTD dot. przekazywania glukometrów chorym na cukrzycę  

Szanowni Państwo!

W najbliższych miesiącach mogą się z Państwem, jako diabetologami, kontaktować przez pocztę elektroniczną ankieterzy Harris Interactive przeprowadzający drugą edycję międzynarodowego badania DAWN (Diabetes, Attitudes, Wishes and Needs – Cukrzyca, Postawy, Życzenia, Potrzeby). Pierwsza edycja została przeprowadzona telefonicznie w 13 krajach w tym w Polsce i wykazała istotne znaczenie czynników psychospołecznych w postępowaniu z cukrzycą.

więcejDruga edycja międzynarodowego badania DAWN 

1 marca br. Ministerstwo Zdrowia zgodnie z zapowiedziami ogłosiło nową listę leków refundowanych. Poprzednia jej wersja, obowiązująca od 1 stycznia br. stała się dla chorych na cukrzycę źródłem wielu problemów i niepokoju. Nie zostały wówczas na niej umieszczone paski do glukometrów stosowanych przez znaczną większość pacjentów. Znaczący wzrost cen analogów szybkodziałających i insulinowych mieszanek analogowych spowodował bardzo poważny wzrost kosztów leczenia cukrzycy, zwłaszcza cukrzycy typu 1.

więcejStanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w sprawie listy leków refundowanych z dn. 1 marca 2012 r. 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Po raz kolejny w ostatnich latach Ministerstwo Zdrowia proponuje połączenie w ramach systemu specjalizacji diabetologii z endokrynologią, tym razem tworząc nową specjalizację w zakresie pediatrii pod nazwą „endokrynologia i diabetologia dziecięca”.

więcejApel ZG PTD ws. pomysłu wprowadzenia nowej specjalizacji pediatrycznej 

Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, zwanych dalej Uczestnikami, w Konkursie na przeprowadzenie badań z zakresu diabetologii, zwanego dalej Konkursem, w którym nagrody pochodzą z funduszu nagród Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

więcejRegulamin Konkursu na Grant Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2012 roku  

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami prawnymi dotyczącym zaopatrywania chorych na cukrzycę we wstrzykiwacze i glukometry...

więcejPrzekazywanie chorym wstrzykiwaczy i glukometrów - legalne! 

Kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielny zakup sprzętu, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczenia pompy insulinowej.

Program realizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a pompy wypożyczane są bezpłatnie.
Warto dodać, że osprzęt do pomp w okresie ciąży jest refundowany przez NFZ.
Adresy ośrodków znajdują się na stronach: www.cukrzycaiciaza.wosp.org.pl oraz www.cukrzycaiciaza.pl.

więcejMożliwość bezpłatnego wypożyczenia pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą 

W dniach 8-10 marca br. odbędzie się we Wrocławiu V Diabetologiczny Kurs Podyplomowy EASD im. Oskara Minkowskiego, organizowany przez Komisję Kształcenia Podyplomowego Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (European Association for the Study of Diabetes, EASD).

więcejZaproszenie na V Diabetologiczny Kurs Podyplomowy EASD im. Oskara Minkowskiego  

W związku z publicznymi wypowiedziami wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka, w dniach 29 i 30 grudnia 2011 r., dotyczącymi niektórych leków stosowanych w Polsce w leczeniu cukrzycy (analogi insulin, leki inkretynowe), diabetolodzy w całym kraju otrzymali wiele zapytań od zaniepokojonych pacjentów co do bezpieczeństwa ich stosowania.

więcejOświadczenie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego z 1 stycznia 2012 roku 

Szanowny Panie Ministrze,W imieniu pediatrów diabetologów oraz rodziców naszych małoletnich pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1 zwracam się z żądaniem pilnej modyfikacji ogłoszonego w dn. 23.12.2011 „Wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych”.30% odpłatność za paski testowe do oznaczania glukozy we krwi i faktyczny wzrost cen insulin analogowych znacznie zwiększy koszty leczenia ponoszone przez pacjenta chorego na cukrzycę typu 1 (insulinozależną).

więcejStanowisko Sekcji Pediatrycznej PTD w sprawie wykazu leków refundowanych ogłoszonego w dn. 23.12.2011 r. 1% na rzecz PTD

Czy przy składaniu rozliczenia rocznego przekazał/-abyś 1% swojego podatku na rzecz PTD, jeżeli zyskałoby ono status organizacji pożytku publicznego (OPP), jak inne stowarzyszenia i fundacje?: